Promocja lato 2018 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • (71) 363-45-97
  • Aparat stały
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
80% pozytywne
20 głosów

Ortodontyczna zapora dla języka


Język może przyczynić się do powstawania i nasilania wad zgryzu. Podczas leczenia ortodontycznego może utrudniać, a nawet uniemożliwiać wędrowanie zębów do prawidłowego położenia. W tym celu w gabinecie ortodontycznym CLINIDENT we Wrocławiu stosuje się ortodontyczne zapory dla języka.

Mięśnie języka i policzków czynnie wpływają na przemieszczanie się zębów w jamie ustnej. Można je nakłonić do współpracy przy pomocy odpowiednich aparatów ortodontycznych. Jednak często język okazuje się jedną z przyczyn takich problemów. Język mocno napierający na zęby przednie powoduje ich wychylanie do przodu. Jeśli są one dodatkowo zrotowane, napór języka może uniemożliwiać ich powrót do prawidłowej pozycji. Ortodontyczne zapory dla języka są najczęściej wykonywane z odpowiednio dogiętego drutu ortodontycznego. Mogą stanowić część aparatu stałego lub ruchomego, albo być osobnymi ruchomymi aparatami ortodontycznymi. Ich zadaniem jest odgrodzenie zębów od naporu języka. Dodatkowo mogą prowokować odruch cofania języka, co da efekt w przyszłości – język nie będzie napierał na zęby i nie będzie powodował ponownego ich wychylania do przodu.

Zapora dla języka ma zastosowanie w przypadku zgryzu otwartego i wychylenia siekaczy do przodu. W takich przypadkach język w pozycji spoczynkowej (język całkowicie rozluźniony) wystaje przez szparę miedzy siekaczami dolnymi a górnymi uniemożliwiając im pełne zwarcie. Taki stan jeśli jest długotrwały może tylko spowodować pogorszenie sytuacji. Zwłaszcza gdy nawyk wystawiania języka występuje u dzieci gdy wyrzynają się zęby mleczne. Napierający język powoduje ich wychylenie do przodu. Gdy ten nawyk pozostaje przy wymianie zębów mlecznych na stałe wychylenie zębów ulega pogłębieniu i utrwaleniu. Najlepsza metodą profilaktyczną jest zastosowanie zapory dla języka oferowanego przez ortodontów gabinetu ortodontycznego Wrocław - CLINIDENT.

Jeśli zauważymy u naszego dziecka nieprawidłowe nawyki, jak ciągłe wysuwanie języka do przodu powinniśmy się zgłosić na poradę ortodontyczną do gabinetu stomatologicznego CLINIDENT we Wrocławiu.

W tym dziale: Aparat utrzymujący język naciskający zęby. Kiedy język przesuwa zęby. Język wygina zęby - ortodoncja