Zamknij
Promocja wiosna 2015! - bezpłatne konsultacje u Ortodonty! *

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363-45-97 i zapisz się
na darmową konsultację w celu zbadania Twojej wady zgryzu i ustawienia zębów.
Lekarz Ortodonta przedstawi Ci bezpłatną diagnozę Twojego zgryzu.

* - promocja nie dotyczy osób z już rozpoczętym leczeniem ortodontycznym (założony aparat ortodontyczny).

(71) 363-45-97   ::   Aparat stały Wrocław

Rok założenia 1989. Mamy już ponad 25 lat doświadczenia!
Wady zgryzu spowodowane ustawieniem i naciskaniem języka na zęby - leczenie ortodontyczne zaporą językową
Język EN Język DE Język IT
Strona główna » Ortodonta » Aparaty ortodontyczne » Ortodontyczna zapora dla języka.

Ortodontyczna zapora dla języka

Czy pomocne?:
+10 | 2

Język może przyczynić się do powstawania i nasilania wad zgryzu. Podczas leczenia ortodontycznego może utrudniać, a nawet uniemożliwiać wędrowanie zębów do prawidłowego położenia. W tym celu w gabinecie ortodontycznym CLINIDENT we Wrocławiu stosuje się ortodontyczne zapory dla języka.

Mięśnie języka i policzków czynnie wpływają na przemieszczanie się zębów w jamie ustnej. Można je nakłonić do współpracy przy pomocy odpowiednich aparatów ortodontycznych. Jednak często język okazuje się jedną z przyczyn takich problemów. Język mocno napierający na zęby przednie powoduje ich wychylanie do przodu. Jeśli są one dodatkowo zrotowane, napór języka może uniemożliwiać ich powrót do prawidłowej pozycji. Ortodontyczne zapory dla języka są najczęściej wykonywane z odpowiednio dogiętego drutu ortodontycznego. Mogą stanowić część aparatu stałego lub ruchomego, albo być osobnymi ruchomymi aparatami ortodontycznymi. Ich zadaniem jest odgrodzenie zębów od naporu języka. Dodatkowo mogą prowokować odruch cofania języka, co da efekt w przyszłości – język nie będzie napierał na zęby i nie będzie powodował ponownego ich wychylania do przodu.

Zapora dla języka ma zastosowanie w przypadku zgryzu otwartego i wychylenia siekaczy do przodu. W takich przypadkach język w pozycji spoczynkowej (język całkowicie rozluźniony) wystaje przez szparę miedzy siekaczami dolnymi a górnymi uniemożliwiając im pełne zwarcie. Taki stan jeśli jest długotrwały może tylko spowodować pogorszenie sytuacji. Zwłaszcza gdy nawyk wystawiania języka występuje u dzieci gdy wyrzynają się zęby mleczne. Napierający język powoduje ich wychylenie do przodu. Gdy ten nawyk pozostaje przy wymianie zębów mlecznych na stałe wychylenie zębów ulega pogłębieniu i utrwaleniu. Najlepsza metodą profilaktyczną jest zastosowanie zapory dla języka oferowanego przez ortodontów gabinetu ortodontycznego Wrocław - CLINIDENT.

Jeśli zauważymy u naszego dziecka nieprawidłowe nawyki, jak ciągłe wysuwanie języka do przodu powinniśmy się zgłosić na poradę ortodontyczną do gabinetu stomatologicznego CLINIDENT we Wrocławiu.

Zagadnienia: Aparat utrzymujący język naciskający zęby. Kiedy język przesuwa zęby. Język wygina zęby - ortodoncja

Autor tekstu: Google+

Umów na wizytę

Clinident na Facebook'u

Clinident na Twitterze

Clinident na Google+

 1. Zadzwoń:
  Telefon do gabinetu (71) 363-45-97
 2. Wypełnij internetowy formularz
 3. Zostaw nam swój numer telefonu,
  a my oddzwonimy do Ciebie:

  +48

  Wysyłanie, proszę czekać...
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.
Ta strona używa COOKIES. Za ich pomocą zbieramy dane jedynie w celach statystycznych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do tych plików w ustawieniach przeglądarki.