Promocja zima 2019 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • (71) 363-45-97
  • Aparat stały
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
93% pozytywne
75 głosów

Dystalizer Carriere


Jest to jedna z części aparatu stałego używana do przesuwania i rotowania zębów trzonowych. Idealnie nadaje się do leczenia takich zaburzeń zgryzu jak: tyłozgryzów jednostronnych i obustronnych, zaburzeń linii pośrodkowej, wychylenia zębów przednich, stłoczeń. Dystalizer Carriere jest stosowany w indywidualnych przypadkach – stosuje się go opcjonalnie, nie występuje we wszystkich aparatach stałych. Stosując Dystalizer Carriere możemy uniknąć wyrywania zębów w czasie leczenia ortodontycznego w gabinecie CLINIDENT we Wrocławiu – pozwala on uzyskać zadowalający efekt bez ekstrakcji zębów.

Dystalizer Carriere jest aparatem ortodontycznym mocowanym na zębach trzonowych górnych i dolnych. Na górnych zębach jest mocowany do szóstek – jest przyklejany do powierzchni policzkowej zęba – a jego luk przechodzi aż do kłów. Na jego końcu umieszczony jest zaczep dla wyciągu elastycznego (gumki łączącej górną część z dolną częścią aparatu). Dolna część aparatu jest to przyklejany do szóstki dolnej zaczep dla wyciągu elastycznego. W zależności od wady zgryzu i planu leczenia u ortodonty Dystalizer Carriere może być stosowany jednostronnie lub obustronnie.

Elementem aktywnie działającym jest wyciąg elastyczny – łączy on górna część aparatu z dolną. Ma ona za zadanie działać niewielką siłą na zęby trzonowe i przesuwać je w odpowiednią stronę. Gumkę należy używać bez przerwy przez pierwsze trzy miesiące noszenia aparatu od ortodonty. Jest to bardzo ważne – w tym czasie zęby trzonowe zostaną ustawione w odpowiedniej pozycji, a do nich zostaną przesunięte wszystkie inne zęby. W celu zabezpieczenia efektów leczenia stosuje się miniimplant ortodontyczny, na czas zależny od indywidualnego planu leczenia ustalonego przez ortodontę gabinetu Wrocław - CLINIDENT.

Dystalizer Carriere jest bardzo skutecznym i wygodnym aparatem ortodontycznym. Nie sprawia większych problemów, bardzo szybko można się do niego przyzwyczaić, działa szybko i komfortowo. Jego prosta konstrukcja pozwala na łatwe zachowanie higieny – nie jest to trudniejsze niż w przypadku klasycznego aparatu stałego.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: dystializer Cariere, leczenie tyłozgryzów Wrocław ortodonta, Nastawianie i rotowanie zębów - ortodoncja we Wrocławiu, wychylanie przednich zębów.