Promocja wiosna 2019 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • (71) 363-45-97
  • Aparat stały
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
91% pozytywne
99 głosów

Aparaty czynnościowe


Czynnościowe wady zgryzu polegają na nieprawidłowych czynnościach całego narządu żucia. Cały układ kostny, mięśniowy i zębowy nieprawidłowo działają, a to prowadzi do pogłębiania się wad zgryzu. Aparaty czynnościowe mają na celu naprawę tego stanu rzeczy i przywrócenie prawidłowych czynności narządu żucia.

Aparaty czynnościowe są ruchomymi aparatami ortodontycznymi. Mają najbardziej klasyczny z możliwych kształtów: składają się z płyty i umocowanych w niej łuków. Dodatkowo mogą być wyposażone w śruby, klamry i sprężyny ortodontyczne do leczenia konkretnych wad zgryzu. Aparat czynnościowy ustawia łuki zębowe w odpowiedniej pozycji i ukierunkowuje siły mięśni policzków, ust i języka tak, aby działały w prawidłowy sposób; likwiduje napięcia mięśniowe i negatywny wpływ wad czynnościowych. Siły mięśni własnych, jeśli są odpowiednio ukierunkowane mogą całkowicie zmienić układ narządu żucia. Dzięki temu możliwe jest leczenie poważnych wad zgryzu bez ekstrakcji zębów (leczenie u ortodonty bez usuwania zębów) i poważniejszych trudności w przyszłości.

Czynnościowe aparaty ortodontyczne zazwyczaj są stosowane u dzieci. W niektórych przypadkach mogą też być bardzo pomocne w leczeniu wad zgryzu u dorosłych. Aparaty czynnościowe należy nosić jak najczęściej i jak najdłużej się da. Zdejmować je można tylko podczas posiłków (jeśli uniemożliwiają jedzenie), podczas uprawiania sportu i przy zabiegach higienicznych. Może to być dość uciążliwe, jednak należy tego pilnować; ogromną rolę odgrywają tu rodzice – aparatami czynnościowymi leczone są głównie dzieci z zębami mlecznymi i uzębieniem mieszanym. W takim wieku leczenie aparatami czynnościowymi przynosi najlepsze efekty w najkrótszym czasie.

Aparaty czynnościowe ukierunkowują rozwój kości i mięśni narządu żucia tak, aby rozwijały się w prawidłowy sposób. Rozwijający się organizm dziecka szybko adaptuje się do prawidłowego ułożenia zębów, kości i mięśni. Dzięki temu leczenie aparatami czynnościowymi w gabinecie ortodontycznym CLINIDENT we Wrocławiu przynosi znakomite efekty i w znacznym stopniu ułatwia leczenie wad w zębach stałych. Nie leczone wady zgryzu u dzieci zaowocują znacznie poważniejszymi wadami u młodzieży i dorosłych. Należy pamiętać, że późniejsze leczenie ortodontyczne jest znacznie droższe i znacznie trudniejsze.

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.
W tym dziale: aparat czynnościowy dla dziecka, aparat na zęby zdejmowany, wyciągany aparat na zęby, ortodonta wrocław.