Promocja wiosna 2019 - zwrot kosztów pierwszej wizyty!

Wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97 aby zbadać wady i nieprawidłowości zgryzu.

W przypadku podjęcia leczenia ortodontycznego (założenie aparatu), koszt pierwszej wizyty zwracamy!

  • (71) 363-45-97
  • Aparat stały
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
81% pozytywne
55 głosów

Aparaty ortodontyczne ruchome


Aparaty ruchome (potocznie zdejmowane) zaleca się głównie dzieciom pomiędzy 4 a 12 rokiem życia, a więc przed zakończeniem wymiany zębów mlecznych na stałe. Aparat ruchomy składa się z akrylowej płytki oraz drucianych pętli, dopasowanych kształtem do zębów. Jego możliwości są dość ograniczone - pozwala on jedynie na korygowanie nadmiernego wychylenia zębów do przodu i do tyłu. Metoda ta nie daje możliwości obracania zębów ani przesuwania ich, dlatego niektórych wad zgryzu po prostu nie da się w ten sposób wyleczyć.

Skuteczność leczenia aparatem ruchomym zależy od współpracy Pacjenta z lekarzem. Dziecko musi ściśle przestrzegać jego zaleceń i zakładać aparat na określoną liczbę godzin w ciągu doby. Jeśli dziecko nie będzie w tej kwestii zdyscyplinowane, o efektach można zapomnieć.

Aby oczekiwać pozytywnych wyników leczenia, dziecko musi przestrzegać obowiązujących zasad stosowania aparatu zdejmowanego.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1
    • 29 października 2010

    Mój syn -8 lat dostał aparat ruchomy na obie szczęki taki zintegrowany ,czy są pojedyńcze na gurną i dolną szczęke ,-jak widzę ile się męczy w nocy -śpi z otwartymi ustami dlawi się ,czy to tak ma być?

W tym dziale: Aparat ruchomy, aparaty zdejmowane, retejner.