W tej chwili aparaty językowe są niedostępne

Aparaty typu Incognito czy inne językowe są w tej chwili niedostępne. Umów się na pierwszą niezobowiązującą wizytę u Ortodonty, a zaproponuje Ci inne, być może nawet lepsze rozwiązanie dla Twojej wady zgryzu: formularz kontaktowy lub zadzwoń (71) 363 45 97.

  • (71) 363-45-97
  • Aparat językowy
  • ul. Jordanowska 26, Wrocław
Czy przydatne?
96% pozytywne
80 głosów

Kiedy mogę zacząć jeść po założeniu aparatu językowego


Gdy założymy aparat językowy jeść możemy zacząć już parę godzin po zabiegu. To jest dokładnie tak jak z plombami – należy odczekać około godziny aby klej, którym zamki przyklejone są do zębów odpowiednio związał i żebyśmy sami przyzwyczaili się do aparatu lingwalnego. Na początku możemy odczuwać lekki ból i ucisk na zęby. Jednak nie powinno nas to martwić i zmuszać do przerzucenia się na pokarmy płynne czy półpłynne. Nosząc aparat językowy Wrocław możemy jeść prawie takie same potrawy jak bez aparatu. Szczególną uwagę należy tylko zwracać na pokarmy twarde (marchew, jabłka) i słodycze. Twarde potrawy należy drobno pokroić przed zjedzenie, żeby nie przesadzić z uciskiem na aparat językowy. Słodyczy należy unikać. Zwłaszcza ciągnące się i klejące cukierki i gumy do żucia są bardzo niebezpieczne. Mogą one spowodować odklejenie się zamków od zębów, a także utrudniać czyszczenie aparatu. Należy także unikać napojów gazowanych – dwutlenek węgla, którym są one nasycone bardzo szybko reaguje z klejem używanym do przytwierdzania zamków, może szybko zacząć się wykruszać.

Jeśli chodzi o czas w jakim należy się powstrzymać od jedzenia po założeniu aparatu językowego najlepiej doradzi lekarz ortodonta Wrocław w gabinecie ortodontycznym CLINIDENT. Ale nie powinno być z tym problemów i swój pierwszy posiłek uzbrojonymi zębami można spożyć już tego samego dnia. Najbardziej przeszkadzać będzie to, że nie jesteśmy do takiego aparatu przyzwyczajeni, jak i ucisk na zęby, który może powodować lekki ból.

Po nałożeniu aparatu stałego na zęby
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1
    • 28 września 2018

    Miałam aparat językowy i niestety ciężko z tym jeść. Wszystkie kawałki jedzenia plączą się w aparat. Dla przypomnienia - aparat lingwalny zakładany jest od strony wewnętrznej zębów. No i te kawałki pożywienia zostają na aparacie. Jeśli się na niego decydujesz, to musisz nosić wciąż ze sobą szczoteczkę do zębów.

W tym dziale: Jedzenie - kiedy wolno, od kiedy można jeść, spożywać posiłek.